חישוב מחיר גרם זהב

המדריך המלא לחישוב מחיר גרם זהב

כל אלו אשר מבצעים עסקאות זהב על בסיס קבוע, או באופן חד פעמי צריכים להיות בקיאים במושגים השונים הקשורים לעולם הזהב, וכן בתהליך חישוב מחיר גרם זהב בצורה נכונה. מאחר ולרוב, אלו נחשבות עסקאות גדולות, כל טעות קטנה יכולה להוות הפסד של כמה עשרות ואף מאות אלפי דולרים, ולכן חשוב מאוד להיות בקיאים בכל הפרטים. אם אתם מעוניינים לדעת כיצד ניתן לחשב את מחיר של גרם זהב בצורה נכונה, המשיכו לקרוא.     

מה היא אונקיה?

אונקיית טרוי היא יחידת משקל אשר מצויה בשימוש במקרים בהם יש צורך בחישוב של מתכות יקרות, וביניהם זהב. למעשה, יחידת משקל זו נקבעה על פי שיטת משקל ידועה, הנקראת מערכת טרוי, אשר הייתה נפוצה בתקופת הרומאים. שיטת מדידה וסימון זו נפוצה גם כיום, והיא משמשת לקביעת יחידת המשקל המכונה "אונקיה", לפיה נקבע שער הזהב העולמי. מחירי הזהב העולמי המפורסמים בתקשורת ובעיתונות מצוינים באונקיות. המשקלים אשר מצויים ברשותנו מודדים זהב בגרמים, אם כך, כיצד נוכל לקבוע מה הוא המחיר של גרם זהב? בדיוק לשם כך הוטמעה נוסחת מעבר אשר קובעת כי של אונקיית זהב, שווה ל -31.3 גרמים של זהב.

חישוב מחיר גרם זהב טהור  

בואו נניח שברשותכם כמות מסוימת של זהב, אותה אתם יכולים למדוד באמצעות משקל. בשלב הראשון עליכם להמיר את היחידות לגרמים על ידי חילוק של מחיר האונקיה ב – 31.3, כך תוכלו לדעת את מחירו המדויק היומי של גרם זהב. כעת, עליכם לנסות ולחלץ את כמות הזהב הטהור הנמצאת בתוך תערובת המתכות אשר ברשותכם. לשם כך תוכלו לעשות שימוש במחשבונים מיוחדים אותם תוכלו למצוא באתרים שונים ברחבי הרשת. בדקו כמה קראט מצוין על התערובת שלפניכם, והכניסו את כלל הנתונים למחשבון, הוא כבר יחלץ בעבורכם את מספר הגרמים העומד לרשותכם.

עלויות נוספות

אם בכל זאת החלטתם למכור את הזהב אשר מצוי ברשותכם חשוב שתדעו כי לרוב לא תקבלו עליו את המחיר אשר מראה המחשבון. חברות וגורמים שונים אשר מעוניינים ברכישת זהב, מחשבות בתוך המחיר גם עלויות נוספות אשר מתלוות ליצירת מוצרים אותם הם יוכלו להמשיך ולמכור. החברות השונות מעוניינות גם הם לעשות רווח על העסקה, ולכן חישוב מחיר גרם זהב שלכם יהיה גבוה יותר ממה שהם יוכלו לשלם לכם בפועל.  

כיצד נקבע מחירו של גרם זהב?

תהליך קביעת מחירו של גרם זהב נעשה על ידי ועדה מיוחדת, המונה כ- 5 חברים, כאשר כל אחד מהם הוא דמות מפתח בשוק המתכות של לונדון. ועידה זו מעלה הצעות למחירים שונים, מבצעת בדיקות שונות, וקובעת את מחירו של הזהב בעבור ה- 24 השעות הבאות. לכן, כל ביצוע של עסקה צריך להיעשות על פי מחירו והעדכני של גרם זהב נכון ליום ביצוע העסקה.

סגירת תפריט